Elérkeztünk manókertünk befejező részéhez. Ebben a részben manónk házat kap és a kert is megmutatja magát. Mi egyszerű zöld kertet alakítottunk ki, de Ti ezt módosíthatjátok. Amennyiben valódi növényeket szeretnétek telepíteni,akkor érdemes a kertalap szegélyét magasabbra emelni és egy fólia alkalmazásával vízhatlanná tenni. Íme a mi variációnk:
Anyagok és kellékek:
- falap kör 40 cm átmérővel
- fa karikák 40 cm átmérővel
- falap kör 4 cm átmérővel
- fa mécsestartó - manóház
- akrilfesték: égkék, piros, földbarna, fenyőzöld
- hungarocell gömb 12 cm
- mini kagyló csomag
- zuzmó
- lazúrgél: paliszander
- bársonypor zöld
- tapadó ragasztó tacky
Eszközök:
- ecsetek (lapos, szivacs, tű)
- alapozó festék
- festőkés, vagy spatula
- heavy body gél
- kihegyezett hurkapálcák
- befőttesüveg
- kalapács, vagy mozsár
- nylon zacskó
- kés, vagy hungarocell vágó
- sniccer
- ceruza
A munka menete:
Először a kertalapunkat készítjük elő. Ragasszuk a fa karikákat a nagy falapra, egymás után. Mi két karikát használtunk, de lehet több is, ha magasabb peremet szeretnénk. Használjunk heavy body gélt és hagyjuk száradni az egyes rétegek között. A teljes száradás után fessük le lazúrgéllel, a hátát is. Hagyjuk megszáradni.
A hungarocell gömb egyik oldalából vágjunk le egy kisebb, a vele szemközti oldalból egy nagyobb szeletet. Ezt legegyszerűbben hungarocell vágóval tehetjük meg, de egy éles kés is megteszi, csak azzal többet kell „farigcsálni”.
Fessük le a gömböt alapozó festékkel, majd ennek száradása után fenyőzölddel. Hagyjuk megszáradni.
A kis fakorongokat fessük le lazúrgéllel, hagyjuk megszáradni.
Kenjük le a manóházat alapozó festékkel, majd ennek száradása után tetszés szerint fessük ki. A miénk égkék falakat, piros háztetőt és földbarna ablakokat, ill ereszt kapott. Hagyjuk a festéket megszáradni.
A hungarocellbe sniccerrel vágjuk mélyedéseket és azokba szorítsuk bele a kis fakorongokat úgy, hogy lépcsőt képezzenek. Ha kell korrigáljuk a zöld festést.
Szúrjunk „X” alakban a hungarocell gömb aljába két kihegyezett hurkapálcát, majd ezeket fogva kenjük le a gömb zöldre festett oldalát tacky ragasztóval. Tegyük egy befőttesüvegbe amíg szárad, de ne nyúljunk a ragasztóhoz, mert ott megszűnik a tapadóképessége.
Kb fél óra száradás után – még mindig a hurkapálcákat fogva – szórjuk be vastagon a gömböt bársonyporral. Kicsit dörzsöljük is bele a port, a felesleget összegyűjtve visszatehetjük a flakonba és máskor újra felhasználhatjuk. Így kaptunk egy mohával „benőtt”, lépcsős dombot.
Ragasszuk a házikót a gömbre, ahol a kisebb szeletet vágtuk le. Ügyeljünk arra, hogy a lépcsők a bejárathoz vezessenek. A ragasztáshoz használjunk bőven heavy body gélt. Hagyjuk jól megszáradni.
A kertalapra tetszőleges elosztásban ragasszuk fel a lepkeházat, a fa alatt ülő manót és a dombon álló manóházat, heavy body géllel. A kagylókat tegyük egy vastagabb nylon zacskóba és kalapáccsal törjük apró darabokra. Ezt a műveletet mozsárban is elvégezhetjük. Puha ceruzával rajzoljunk ösvényt a kertalapra, kenjük be vastagon heavy body géllel, majd ebbe szórjuk a kagylótörmeléket. Hagyjuk jól megszáradni.
Végül az alapon még szabad részeket is kenjük be heavy body géllel és nyomkodjunk bele zuzmót. Ne egyszerre kenjük be az egész felületet, hanem részletekben haladjunk, hogy ne száradjon ki a ragasztó.