A következő ötletünk úgy kezdődik, hogy keressetek egy használaton kívüli leveses tányért és egy gyertyatartót. Minden háztartásban akad "csonka" étkészlet, aminek most jó hasznát vehetjük. Amennyiben mégsem találnátok, akkor vegyetek nálunk. Webshopunkban megtaláljátok ezeket a termékeket is.
Anyagok és kellékek:
- leveses tányér
- gyertyatartó
- levegőn száradó (könnyített) gyurma
- szilikon öntőforma
- akrilfesték: fehér
- bonding alapozó
Eszközök:
- szivacsecset
- festőkés, vagy bankkártya
- heavy body gél
- kis darab papír, ceruza, olló
- (matt, vagy fényes lakk)
A munka menete:
Nyomkodjunk gyurmát a szilikon öntőformába, a túllógó részeket festőkéssel, vagy (lejárt) bankkártyával „vágjuk le”. Éles eszközt ne használjunk, mert az felsértheti a szilikont. Vegyük ki a gyurmát és helyezzük a tányérra, hogy felvegye az alakját. Így hagyjuk teljesen kiszáradni. Kenjük le bonding alapozóval a tányér mindkét oldalát és a gyertyatartót is. Ezt több részletben tudjuk megtenni, mindig várjuk meg a száradást. A gyurmadíszeket heavy body géllel ragasszuk a tányérra tetszés szerinti elrendezésben. Hagyjuk megszáradni.
Fessük le fehér akrilfestékkel a gyertyatartót.
Ugyancsak fessük le fehérre a tányér mindkét oldalát, beleértve a gyurmadíszeket is. Hagyjuk megszáradni.
Vágjunk ki papírból egy akkora körlapot, amekkora a tányér alja, majd (körzővel) rajzoljuk rá a gyertyatartó körét is és ezt is vágjuk ki. Igyekezzünk minél pontosabban mérni/rajzolni, hogy tényleg középre kerüljön majd a gyertyatartó.
Ragasszuk a megjelölt helyre a „talpat” és hagyjuk jól megszáradni. Tetszés szerint matt, vagy fényes lakkal lekenhetjük a teljes állványt.
Az állványunkat használhatjuk gyümölcstartónak,
süteménykínálónak,
gyertyatartónak,
de a fürdőszobában is jó szolgálatot tehet.
Húsvét közeledtével pedig asztaldísz is lehet belőle, mutatjuk hogyan:
Anyagok és kellékek:
- álló fa nyuszi 11*15 cm
- zöld bársonypor
- albumpapír
- papírvirágok
- gyöngytoll: fekete
- (műanyag tojások)
Eszközök:
- ecset (lapos)
- pouring lakk
- sniccer, vonalzó, vágólap
- papírragasztó
- ragasztópisztoly
- (bibe)
A munka menete:
Kenjünk a nyuszi egyik oldalára pouring lakkot, majd vastagon szórjuk be bársonyporral. Hagyjuk megszáradni. Száradás után a felesleges bársonyport söpörjük le a felületről. (Ezt később újra használhatjuk.) Ugyanígy járjunk el a másik oldallal és a talppal is. Vagdossuk be az albumpapírt sűrűn úgy, hogy a tetején és az alján hagyjunk kb 1-1 cm-es sávot, amit nem vágunk el.
Hajtsuk egymásra kicsit eltolva ezeket a be nem vágott részeket és ragasszuk össze papírragasztóval. Hagyjuk megszáradni.
Majd kört alkotva ragasszuk össze a két végét is, „fészket” alkotva.
Ragasszunk egy-egy papírvirágot a nyuszi két oldalára szemnek, majd nyomjunk a közepére egy félgömböt a gyöngytollal.
Ragasszunk egymásra néhány papírvirágot (a közepébe bibét is tehetünk), majd ragasztópisztollyal ragasszuk a „fészekre”.
Néhány további papírvirágot is ragasszunk fel. Helyezzük a nyuszit az állványunkra, majd húzzuk rá a papírfészket. Néhány műanyag tojást is mellé tehetünk.