Júniusban egy kis csillogást csempésztünk a pipere asztalra. Az új fejlesztésű csillogó géleket használtuk, hogy kívül-belül valódi ékszerdobozt alkossunk.
Anyagok és kellékek:
- papírmasé kerek doboz
- krémes akril: bronz
- csillogó gél: olíva arany; barna arany
- hőre lágyuló fa szegélyléc
- szilikon öntőforma: oroszlánfej
Eszközök:
- ecset (lapos, szivacs)
- kerámiapor
- ragasztó pisztoly
- heavy body gél
- hajszárító
- lazúr: gesztenye
- lazúrgél: ében
- szivacs
- puha rongy
A munka menete:
Keverjük össze a kerámiaport 2:1 arányban vízzel, majd öntsük ki a keverékkel a szilikon öntőformát. Hagyjuk megkötni, majd nyomjuk ki a formából és még egy kicsit hagyjuk száradni. (Legjobb, ha este öntjük és reggel szedjük ki a formából.) A hőre lágyuló fa léc egyik végét ragasszuk fel a ragasztó pisztollyal a kis doboz tetőjének peremére. Kezdjük el melegíteni a fa lécet hajszárítóval és közben óvatosan hajlítsuk a perem köré. Kb. 4 centiméterenként ragasszuk a peremhez a fát. Amikor körbe értünk egyszerűen törjük le a feleslegessé vált pálcát.
Ragasszuk fel a tetőre a kerámia oroszlánfejet heavy body géllel. hagyjuk megszáradni, majd fessük le a teljes dobozt bronz krémes akrilfestékkel. Ezt is hagyjuk megszáradni. Lapos ecsettel az olíva színű csillogó géllel fessünk le a teljes dobozt. Nem kell nagyon precíznek lenni, inkább nagy vonalakban, de mindenhová kerüljön gél, majd nedves (nem vizes!) szivaccsal, körkörös mozdulatokkal oszlassuk el a gélt a teljes felületen. Hagyjuk megszáradni.
Az előbb leírt módon fessük be a dobozt a barna géllel is.
Fessük le a doboz belső oldalait lazúrral. Hagyjuk száradni.
A csillogó gél száradása után kenjünk egy kis ében színű lazurgélt az oroszlánra és a szegélylécre, majd egy puha ronggyal töröljük le a felszínt. A mélyedésekben meg fog maradni a sötét lazúrgél. Hagyjuk az egészet alaposan megszáradni.